Arabam Güvende Kasko Asistans’ın ayrıcalıklı hizmetleri

 • Aracın Çekilmesi ve Acil Onarım

Aracın kaza, mekanik arıza, tam ya da kısmi çalınma durumunda aynı il içerisindeki istediği anlaşmalı servise / yetkili servise, aynı il içerisinde istenilen bir anlaşmalı servis /yetkili servisin bulunmaması durumunda aracın en yakın yetkili servise çekilmesi hizmetini ödemekle yükümlüdür. Yanlış/hatalı yakıt dolumu nedeni ile oluşabilecek arızalar bu teminata dâhildir. Arıza durumunda çekici hizmeti de sağlanır.

 • Aracın Kurtarılması (Şarampolden Kurtarma)

Sigortalı aracın seyir halinde iken Karayolları Trafik Kanunu’nda belirtilen karayolları tanımına uygun yollarda devrilmesi, şarampole yuvarlanması nedeni ile hareketsiz kalması ve kurtarmanın mümkün olması durumunda, aracın kurtarılması ve yoluna devam edebilmesi için uygun bir yere konulmasını olay başı azami 1.000 TL limit dahilinde kurtarılmasını gerçekleştirmektedir. Bu limiti aşan tutarlar Sigortalı tarafından karşılanır.

 • Aracın Onarım Sonrasında Teslim Alınması (Sigortalı Aracın Geri Alınması)

Kaza geçiren, arıza yapan veya çalınan aracın Sigortalının ikamet ettiği il dışında bir yerde onarımından veya bulunmasından sonra ve Sigortalı tarafından talep edilmesi halinde servisten teslim alınması için bedelsiz sürücü temin edilir.

 • Profesyonel Sürücü Temini

İkametgah ili dışında Sigortalının aracı kullanmasını imkansız kılan bir kaza geçirmesi veya vefatı durumunda; Sigortalı ile birlikte seyahat edenlerin aracı kullanan kişinin yerine geçememesi kaydı ile daimi ikametgaha dönememesi veya seyahati tamamlayamaması durumunda IPA, ikametgaha dönüş veya seyahatin tamamlanması için profesyonel sürücü temin eder.

 • Aracın Akaryakıtının Bitmesi Durumunda Aracın Çekilmesi

Sigortalı aracın yakıtının bitmesi durumunda IPA, aracın en yakın akaryakıt istasyonuna çekimini yılda azami 2 defa olmak üzere gerçekleştirecektir.

     * Yakıt masrafı Sigortalı ’ya aittir. IPA sadece aracın en yakın akaryakıt istasyonuna çekiminden sorumludur.

 • Çilingir Hizmeti

Aracın herhangi bir nedenle kilitlerinde olabilecek problemlerden veya anahtar kaybından dolayı araca girilmesi mümkün olmadığında, en uygun hizmet birimi olay yerine gönderilip, işçilik masrafları karşılanacaktır. Anahtarın araç içinde unutulması teminata dâhildir

*IPA, kilidin aracın bulunduğu noktada açılmasının mümkün olamayacağı durumlarda (immobilizer gibi nedenlerle) aracın en yakın yetkili servise çekimini sağlayacaktır.

 • Lastik Değişimi Hizmeti

Sigortalı aracın üzerindeki lastiklerden en az birinin kullanılamaz hale gelmesi durumunda IPA, Sigortalının talebine istinaden vaka yerine ekip yönlendirerek araç lastiğinin değişimini gerçekleştirmektedir. Sigortalı araçta yedek lastik olmaması veya lastiğin onarılmasını gerektirecek durumlarda ise araç en yakın lastikçiye veya en yakın servise, referans yılı içinde limitler dâhilinde IPA tarafından çekilmektedir.

 • İkame (Kiralık) Araç

Poliçe geçerlilik süresince gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalı araçta meydana gelen, poliçe kapsamındaki hasarlar için ve aşağıda belirtilen koşulların sağlanması durumunda, poliçede belirtilen Kiralık araç süresi ve poliçede belirtilen azami segmentte kadar ikame araç verilir.

Akıllı onarım kapsamında onarımı Autoking veya Homer servislerinde yapılacak olan dosyalarda 24 saat koşulu aranmaksızın ikame araç organize edilecektir.

Koşullar;

 1. İkame araç hizmeti, kaza sonucu meydana gelen hasarlar için Sigortalı aracın serviste onarım ihtiyacı oluştuğu durumlarda verilecektir. Eksper onayı ile trafikte emniyetli sürüşe engel teşkil etmediği belirlenen hasarlar için (stop lambası, far, cam, ayna, sinyal kırılmalar ve ve kısmi çalınma hasarları) ikame araç hizmeti kapsam dışıdır. (Sunroof ve cam tavan hasarlarında ikame araç hizmeti kapsam dâhilindedir.)
 2. Aracın tamir süresinin tesbiti; tamiratı gerçekleştirecek olan tamirci, eksper ya da hasar dosya sorumlusunun onayı doğrultusunda karşılıklı mutabakat ile sağlanır. Bu hizmetin verilebilmesi için konu kaza nedeni ile Gulf Sigorta sisteminde bir hasar dosyası açılmış olması şarttır.
 3. Sigortalı’nın her iki araç anahtarının çalınması durumunda 5 gün ekonomik segment ikame araç kontrat limiti içerisinde değerlendirilerek, ikame araç hizmeti sağlanacaktır.
 4. Tampon Hasarı ikame hizmetine dahil olup, ilgili onarımlarda azami 5 gün ikame araç hizmeti sağlanacaktır.
 5. Eksperin veya Gulf Hasar yetkilisinin aracı kontrol edemediği durumlarda Sigortalı’ya hasarın kapsam dışına çıkması halinde ikame araç bedelenin kendisinden tahsil edileceği bilgisi verilerek organizasyon sağlanacaktır.
 6. Tamiratın mutabık kalınan süreden kısa sürmesi durumunda ikame araç iade edilecektir.

Not: Araç özellikleri ve araç tipleri kiralık araç firmasının filosuna göre değişkenlik gösterebilir.

Otomatik vites veya dizel araç talepleri bölgedeki anlaşmalı kiralık araç firmalarının filo imkanları dahilinde karşılanır.

 1. İkame araç, aracın tamir edildiği servisin bulunduğu ya da Sigortalı’nın talep ettiği adrese km. sınırı olmaksızın ücretsiz teslim edilir ve alınır.
 2. İkame araç hizmetinin sağlanması için bir diğer koşul da kredi kartı sahibi olmaktır. Araç kiralama şirketlerinin uyguladıkları genel kurallar gereğince araç kiralayan müşteriye aracın sağlanma amacı ve ücretinin kimin ödeyeceğine bakılmaksızın, kiralama sözleşmelerinde teminat içerisine alınmamış masraflar için boş bir kredi kartı slibi veya mail order formu imzalatılacaktır. Boş kredi kartı slibi veya mail order formu kiralık araç şirketi tarafından aşağıdaki durumlarda kullanılabilecektir; (Slip aracın iadesi sırasında rent a car firması tarafından müşteriye iade edilmektedir).
 • Trafik cezaları,
 • Yakıtın eksik teslim edilmesi,
 • Oto poliçesi kapsamı dışındaki zararlar 
 • Kiralayanın kusuru nedeniyle aracın kullanılmamasından doğan ticari kayıplar.
 1. Otoban, köprü geçiş ücretleri, trafik cezası ve yakıt giderleri Sigortalı tarafından karşılanır.
 2. Araç sahibi belirtilen ikame araç gün limitini aştığı takdirde, limit üstü bedel Sigortalı’dan direkt tahsil edilir.
 3. İkame araç hizmeti, hasarın gerçekleştiği yerin daimi ikametgaha uzaklığına bakılmaksızın T.C. ve K.T.T.C. sınırları dahilinde sağlanacaktır.
 4. Pert Total (Tam Zayi) durumunda 7 (yedi) gün Azami ekonomik ikame araç sağlancaktır.
 5. Sigortalı, ikame aracı teslim alırken imzalamış olduğu araç teslim belgesinde yazılı olan şartları okumalı ve bu şartlara uymalıdır. Bu şartlara uyulmamasından doğacak hukuki yükümlülükler için IPA sorumlu tutulamaz.
 6. İkame araç talep eden kişinin T.C. ve K.K.T.C. tarafından verilmiş geçerli sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir. Araç teslim edilecek kişi, ruhsat sahibi ya da birinci dereceden yakını olmalıdır. Sigortalının tüzel kişi bir şirket olması durumunda, aracı şirket çalışanı teslim alabilir.
 7. IPA ancak yerel kullanılabilirlik sınırları içinde ve sürücünün kiraya verenlerin şartlarını (ehliyet, kredi kartının acenteye ibrazı ve 21 yaş üstü olma zorunluluğu) yerine getirdiği durumlarda, araç kiralamasını organize edecektir.
 8. Alternatif kasko ürünümüz alınması durumunda; azami C segment ikame araç verilecek olup, pert hasarlarında ikame araç verilmeyecektir.
 9. Sigortalı araç segmentine göre; poliçede belirtilen Kiralık araç süresince ve poliçede belirtilen azami segmentte ikame araç verilir.
SİGORTALI ARAÇ GRUBUSİGORTALI ARAÇMUHTEMEL TEKNİK ÖZELLİKLERİÖRNEK İKAME ARAÇ TİPLERİ
A – BBinek tipi, 4-5 kapı, AC , AB, ABS ,motor hacmi 1200 – 1500 cc arası VW POLOOPEL CORSARENAULT CLIONISSAN MICRAHYUNDAI i10 / i20
CBinek tipi, Sedan, 4-5 kapı, AC, AB, ABS,motor hacmi 1300 – 1700 cc arası RENAULT MEGANE / FLUENCEHYUNDAI ACCENT BLUEVW GOLFFORD FOCUS
C +Binek tipi, Sedan, 4-5 kapı, AC, AB, ABS,motor hacmi 1600 – 2000 cc arası VW JETTASKODA OCTAVIAAUDI A3, FORD MONDEO, CITROEN C5
DBinek tipi, Sedan, 4-5 kapı, AC, AB, ABS,motor hacmi 1600 – 2000 cc arası VW PASSATOPEL INSIGNIASKODA SUPER BNISSAN QASHQAIMERCEDES B180

NOT:

*Poliçede Kiralık Araç segmenti max D’ye kadar belirtilmiş ise; segmente segment kiralık araç Sağlanacak olup, D segment ve üzeri araçlar için ise max D segment sağlanacaktır.

*Poliçede Kiralık Araç Araç segmenti max C’ye kadar belirtilmiş ise; segmente segment kiralık araç sağlanacak olup, C segment ve üzeri araçlar için ise max C segment sağlanacaktır.

*Her bir poliçeye yılda azami 2 (iki) vaka ile sınırlı olmak üzere; vaka başına poliçede belirtilen ikame araç süresi kadar (7 gün / 14 gün / onarım süresince (30 gün ile sınırlı)) poliçede belirtilmiş olan azami  segment ikame araç hizmeti sağlanmaktadır.

İstisnalar;

 1. İkame aracın teslim alınmasından sonra konu hasar tazminatının poliçe kapsamında olmadığının netleşmesi durumunda, ikame araç maliyeti Sigortalı’dan tahsil edilecektir.
 2. Konu kazanın direkt etkisi olmayan estetik tadilatlar, onarımlar, periyodik bakımlar için geçen süreler teminat dışıdır.
 3. Aracın kaza dışında herhangi bir neden ile hareketsiz kalması teminat dışıdır.
 4. Ototeyp hasarları, stop lambası, far, cam, ayna, sinyal kırılmaları ile  kısmi çalınma hasarları teminat dışıdır. (Sunroof ve cam tavan hasarlarında ikame araç hizmeti kapsam dahilindedir.)
 5. Kasko Poliçesi’ne ait Genel Şartlar’da belirlenen istisnalar, ikame araç teminatı için de geçerli olacaktır.
 6. Hizmet sağlayıcı tarafından bölgedeki anlaşmalı Rent-a-Car şirketlerinin araç temin edebildiği ölçüde hizmetin verilmesi ve ikame araç organizasyonu gerçekleştirilir.

İkame araç süresi, eksper veya GULF Hasar Yetkilisi tarafından tespit edilen teknik onarım süresi ile sınırlıdır.

Eksper veya GULF Hasar Yetkilisi tarafından tespit edilen ve IPA’ya iletilen araç hasar onarım süresinde, servis işlem ve parça sürecinden kaynaklı olarak yaşanacak gecikmeler nedeniyle ikame araç gün sayısında daha sonra oluşabilecek süre uzatma talepleri 7 Gün / 14 Gün RAC poliçelerinde kabul edilmeyecektir.

* Onarım süresince olan poliçelerde, işbu madde geçerli değildir ve azami 30 Gün ile sınırlıdır.

HUSUSİ KASKO ASİSTANS HİZMETLERİ

HİZMETLERLİMİTLER
TEKNİK ASİSTANS
7/24 Araç Bilgi HattıBilgi Hizmeti / Sınırsız
Ön Ekspertiz ve Fotoğraf ÇekimiHer İlde
Aracın Çekilmesi
(Arıza / Kaza durumunda)
ARIZA; Sigorta Şirketi’nin ilgili markanın en yakın yetkili servisine
KAZA; Sigorta Şirketi’nin anlaşmalı servisine; aynı il içerisinde istenilen bir anlaşmalı servis bulunmaması durumunda aracın en yakın anlaşmalı servise
Aracın Vinç Kurtarılması
 (Şarampolden Kurtarma)
Karayolları tanımına uygun yollarda devrilmesi, şarampole yuvarlanması nedeni ile hareketsiz kalması ve kurtarmanın mümkün olması durumunda, aracın kurtarılması ve yoluna devam edebilmesi için uygun bir yere konulmasını olay başı azami 1000 TL limit dahilinde kurtarılması
Sigortalı Aracın Geri AlınmasıAracı Almak Üzere 1 Kişinin Uçak, Otobüs, Tren Bileti Masrafları yada
Bedelsiz Sürücü Temini
Profesyonel Sürücü TeminiSürücünün Kazası Veya Vefatı Durumunda Aracın Kullanımı İçin
Yakıt YardımıEn yakın yakıt istasyonuna çekim
Çilingir HizmetiAnahtarların kaybolması, araç içinde unutulması veya araç kapılarının / kilidinin arızalı olması durumunda çilingiz hizmeti
 
Lastik Değişim HizmetiYerinde Değişim
Değişim mümkün değil ise, çekme
Kaza Hariç
Araç Muayene HizmetiOrganizasyon
İkame AraçKaza Durumunda Max D Segment – Poliçede belirtildiği süre boyuncaYılda 2 DefaPert Total durumunda – 7 Gün Ekonomik Segment
FERDİ KAZA TEMİNATLARI
Aracın Kullanılamayışı Nedeniyle KonaklamaAraç Aynı Gün içerisinde Onarılamazsa, Azami 5 Kişi, Azami 3 Gün, Olay başına her bir kişi için Azami 200 TL/Günlük Oda ve Kahvaltı Konaklama
Daimi İkametgâha Seyahat veya Geri Dönüş SeyahatiOtobüs/Tren/Uçak Bileti (Azami 5 Kişi)
Sigortalının Reşit Olmayan Çocuklarına YardımÜcretli Oranizasyon
Nakit AvansSigortalının Seyahatinde Yaralanma, Kaza Durumunda, Geri Ödeme Koşuluyla 4.000-TL
Bilgi HattıNöbetçi Eczane, Hastane Adres Telefon Bilgisi
Kiralık Araç Firmaları
Otel, Konaklama Tesisleri
Turizm Danışma, Pasaport, Vize
Seyahat Acenteleri, Havayolu-Otobüs Şirketleri, Denizcilik İşletmeleri, Demiryolları Bilgi Hizm.
Resmi Kimlik Kaybı Durumunda Her Türlü Bilgi(Pasaport, Ehliyet, Nüfus Cüzdanı Vb.)
TIBBİ TEMİNATLAR
Tıbbi Danışma7/24 Limitsiz
Tıbbi Nakil (Kara Ambulansı) GönderimiKaza Durumunda Ambulans İle Nakil
Eşlik Eden Sigortalı NakliKanuni İkametgâha Veya Hastaneye Ulaşım Masrafı
Refakatçi Yakının Ulaşımı ve KonaklamasıHastanede Refakat, 1 Aile Üyesi İçin Hastaneye Nakil Ve Maksimum 4 Gün 3-4* Otelde Konaklama
Vefat DurumuNaaşın İkametgaha Nakli – Azami 1.400 USD
Refakatçilerin Nakli Zounluysa Ulaşım
15 yaşından küçük çocuk için refakatçi
Acil Mesajların İletilmesiOrganizasyon
Ambulans GönderilmesiSigortalının Kaza Geçirmesi-Yaralanması Veya Hastalanması Durumunda
İlaç ve Sarf MalzemeAcil Müdahale Halinde Kullanılacak Acil İlaç Ve Rutin Malzemeler
Doktor Uzman Hemşire GönderimiÜcretli Organizasyon
CONCIERGE
Seyahat Bilgi Servisi7/24 Limitsiz
Uçuş Bilgi ve Rezervasyon ServisiBilgi Ve Ücretli Organizasyon
Otobüs ve Demiryolu Bilgi ve Rez.Bilgi Ve Ücretli Organizasyon
Feribot Seferleri Bilgi ve Rez. ServisiBilgi Ve Ücretli Organizasyon
Otel Bilgi ve Rez. Servisi7/24 Limitsiz
Araç ve Lüks Araç Kiralama ServisiBilgi Ve Ücretli Organizasyon
Restoran Rez. ve Bilgi Servisi7/24 Limitsiz
Etkinlik Bilgi ve Rez. ServisiBilgi Ve Ücretli Organizasyon
Mesaj ServisiBilgi Ve Ücretli Organizasyon
Kurye ServisiBilgi Ve Ücretli Organizasyon
Hediye/Spesiyalite /Çiçek ServisiBilgi Ve Ücretli Organizasyon
İş Seyahat  ServisiBilgi Ve Ücretli Organizasyon
Toplantı -Konferans OrganizasyonBilgi Ve Ücretli Organizasyon
Çeviri ServisiBilgi Ve Ücretli Organizasyon
PC AsistansBilgi Ve Ücretli Organizasyon
Hukuki DanışmaYılda 3 Defa / Hafta içi mesai saatleri (09:00-18:00)
Privilege HizmetlerOrganizasyon

EK HİZMETLER;

 1. Tam Ziya (Pert Total) ve Araç Çalınması Hasarlarında Kiralık Araç Hizmeti: Standart Kasko poliçelerimizde kullanım tarzı Otomobil ve ikame araç süresi ne seçilirse seçilsin, tam ziya (pert total) ve tam çalınma hasarlarında 7 gün kiralık araç hizmeti sağlanacaktır.
 1. Tampon Hasarlarında kiralık araç hizmeti:Onarımın 24 saati geçmesi durumunda azami 5 gün süre ile ekonomik sınıf kiralık araç hizmeti sağlanacaktır.
 1. Anahtar Çalınması durumunda kiralık araç hizmetiAraca ait her iki anahtarın çalınması ve aracın hareket ettirilememesi durumunda azami 5 gün süre ile ekonomik sınıf kiralık araç hizmeti sağlanacaktır.
 1. Hasar sonrası 24 saati aşan onarımlarda eksper onayı beklemeksizin kiralık araç hizmeti:

Poliçede belirtilen kiralık araç süresi ile sınırlı kalmak koşuluyla yılda 2 kez ücretsiz olarak karşılanır. Hasarlı aracın onarım süresi poliçenizde belirtilen

       kiralık araç süresini aştığı takdirde, limit üstü bedel hizmeti alan sigortalıdan tahsil edilecektir.

 1.  Sunroof ve cam tavan hasarlarındaikame araç hizmeti sağlanacaktır.
 1. Araç Muayene Organizasyonuİstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana il sınırları içerisinde geçerlidir

Ferdi Teminatlar (Seyahatin Tamamlanması Ulaşım ve Konaklama)

Sigortalının ikamet ili dışında aracının bozulması, kaza geçirmesi, kısmi ya da tam çalınması sonucu ulaşım ve konaklama masrafları karşılanır.

Arabam Güvende Kasko Asistans’ın sunduğu benzersiz hizmetler bu kadarla da sınırlı değil. Acil ambulans gönderiminden concierge hizmetlerine, nakit avans para temininden restoran rezervasyonuna uzanan hayli geniş bir servis yelpazesi söz konusu.

Çok Özel İndirimler

HizmetCoğrafi KapsamFayda
Yeme&İçme Rez. Hizmetleri (Restaurant, Cafe, Bistro vb.)Türkiye’de anlaşmalı noktalarda%15’e varan indirim
Konaklama Hizmetleri (Otel, Butik Otel)Türkiye ve Avrupa’da anlaşmalı noktalarda%20’ye varan indirim
Çiçek GönderimiTürkiye’de anlaşmalı noktalarda%15’e varan indirim
Meyve Sepeti GönderimiTürkiye’de anlaşmalı noktalarda%20’ye varan indirim
Araç BakımTürkiye’deki anlaşmalı noktalarda%20’ye varan indirim
Kuru TemizlemeTürkiye’de anlaşmalı noktalarda%20’ye varan indirim
Optik (Güneş Gözlüğü)Türkiye’de anlaşmalı noktalarda%30’a varan indirim
   
   

Arabam Güvende Kasko Asistans Hizmeti ile ilgili bilgi almak için 444 12 44 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Mini Onarım

Mini Onarım Teminatı, küçük hasarlar söz konusu olduğunda Kasko Sigortası kapsamındaki araçlar için poliçe geçerliliği süresince fayda sağlayan bir hizmettir. Bu küçük hasarların ne olduğunu bilmek önemlidir.

Mini Onarım hizmeti nedir?

Mini Onarım; kurumun kasko sigortası kapsamındaki sigortalı taşıt araçlarında poliçenin başlangıç tarihinden itibaren oluşabilecek küçük ölçekli hasarların (kaporta, boya, plastik tampon, iç döşeme, ön cam, döşeme lekesi) 1 (bir) yıl boyunca, altta belirtilen adetsel ve ölçüsel limitler çerçevesinde “Yüksek Müşteri Memnuniyeti” ilkesi ile Türkiye’de yerleşik AUTO KING servis merkezlerinde bedelsiz olarak giderilmesi hizmetidir.

Mini Onarım teminatı hizmeti kapsamında AUTO KING tarafından verilen servisler nelerdir?

 • Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme
 • Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme 
 • Boya Tamiri, Mini Yama 
 • İç Döşeme Tamiri
 • Ön Cam Tamiri  
 • Leke Çıkarma
 • Plastik ve Alüminyum Parça Tamiri 
 • 26 noktada Check Up Hizmeti

Mini Onarım Kapsamına Giren Taşıt Tipleri Nelerdir?

 • Binek otomobiller (taksiler ve “rent-a-car” kiralık araçlar dışındaki tüm şahıs ve şirket binek araçları) 
 • Özel 4×4 Jeep ve Minivan’lar
 • Panel Van, Minibüs ve Kamyonet tipi hafif ticari araçlar  
 • Filo kapsamındaki uzun vadeli operasyonel kiralık araçlar hizmet kapsamına dahildir.

Auto King Servis “Mini Onarım” Servis Merkezleri

Poliçe tanzim tarihi 15 Ağustos 2018 öncesinde ise http://www.rsservis.com.tr/servislerimiz.aspx
Poliçe tanzim tarihi 15 Ağustos 2018 sonrasında ise https://www.autoking.com.tr/TR/Home/#page4 linklerinden servislerimize ulaşabilirsiniz.

Şimdi Mini Onarım teminatına dair daha detaylı bilgi almak için 0 212 963 16 39 / 0 533 167 85 00 ya da 0 530 320 39 61 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Diğer Sigortalar