Ferdi Kazalı Prim İadeli Hayat Sigortası

Hayatta olmaz deme!

Hem sigorta yaptırmak istiyorum hem de risk gerçekleşmezse ödediğim primler avantaja dönüşsün diyenler için Türkiye’de ilk kez Aegon’un hayata geçirdiği “Prim İadeli Ürünler” tam size göre…

Ferdi Kazalı Prim İadeli Hayat Sigortasını beraber keşfedelim….

Yaşam Kaybı – Kaza Sonucu Yaşam Kaybı – Döviz Endeksi – Süre Sonunda Prim İadesi
Yaşam Kaybı Teminatı

Giriş yaşı, cinsiyet ve ödenen prime bağlı olarak belirlenen teminat sayesinde sevdiklerinizi güvende tutmanın verdiği iç huzuru yaşayacaksınız.

Kaza Sonucu Yaşam Kaybı Teminatı

Yaşam kaybı eğer kaza sonucu gerçekleşirse bu koruma iki katına çıkar.

Süre Sonu Prim İadesi Teminatı

Sigorta süresi sonuna prim borcu olmaksızın ulaşılması ve sigorta süresi içinde yaşam kaybı riskinin gerçekleşmemesi halinde, poliçe için ödenen primlerin tamamı hiçbir kesintiye uğramaksızın iade edilir.

Dövize Endeksli

Poliçede belirtilen tutarlar ABD Doları cinsinden belirlenir. Bununla birlikte tüm ödemeler Türk Lirası cinsinden gerçekleştirilir. ABD Dolarının Türk Lirasına çevrilmesinde, ödeme tarihindeki TCMB efektif döviz satış kuru kullanılır. 

Süre Esnekliği - Sigortalı Değiştirme Hakkı - Cayma Hakkı
Süre Esnekliği – Sigortalı Değiştirme Hakkı – Cayma Hakkı
Süre Esnekliği

Sabit Kurlu Ferdi Kazalı Prim İadeli Hayat Sigortası kapsamında, sigorta sürenizi 12 ya da 15 yıl olarak belirleyebilirsiniz.

Sigortalı Değiştirme Hakkı

Sigorta süreniz boyunca sigortalı değiştirme esnekliğine sahipsiniz.

Cayma Hakkı

Sigortanın yürürlüğe girmesini takip eden ilk 30 gün içinde tercih ederseniz poliçenizi sonlandırarak cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Poliçe başlangıcında ABD Doları olarak belirlenip Türk Lirası cinsinden ödediğiniz ilk prim yine Türk Lirası cinsinden kesintisiz olarak size iade edilir.

Sabit Kur Esnekliği

Sadece Aegon tarafından sunulan bu hak ile primler ABD Doları cinsinden belirlenirken, ödemeler Türk Lirası enflasyon oranına göre sabitlenir. Bu sayede ödeme kolaylığı sağlanır ve yıl içindeki kur artışlarından olumsuz etkilenmeniz engellenir.

Prim Ödeme Döneminde ve Süre Sonunda Vergi Avantajı
Prim Ödeme Döneminde ve Süre Sonunda Vergi Avantajı
Prim Ödeme Dönemi Boyunca Vergi Avantajı

Ferdi Kazalı Prim İadeli Hayat Sigortası, birikim özelliği taşımayan bir hayat sigortası olduğu için, ödenen primlerim tamamı, ücretliler için aylık brüt gelirlerinin %15’i, serbest meslek sahipleri içinse yıllık beyan edilen gelirin %15’i sınırlı olmak kaydıyla vergi indirimde kullanılabilir. Vergi indiriminde kişi bazında ve bir yıllık süre içinde gelir vergisi indirimine konu olan tutar, yıllık asgari ücret tutarınız aşamaz.   

Süre Sonunda Vergi Avantajı

Prim ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştirmeniz halinde, sigorta süresi sonunda “Süre Sonu Prim İade Teminatı” kapsamında ödemiş olduğunuz primler vergi kesintisine tabi değildir ve primlerin tamamı size iade edilir. 

Erken Ayrılma Ve Yaşam Kaybı Durumunda Uygulamalar
Erken Ayrılma Ve Yaşam Kaybı Durumunda Uygulamalar
Erken Ayrılmalarda Uygulamalar

Poliçenin ilk yılı dolmadan ayrılmanız halinde, ödediğiniz primler üzerinden %100, ikinci yıl %95, üçüncü yıl %90 kesinti yapılır. Dördüncü yıldan itibaren kesinti oranları her yıl için bir önceki yıla göre %10 azalarak devam eder, 12 yıl sonunda kesinti sona erer. 

Yaşam Kaybı Durumunda Uygulamalar (Veraset ve İntikal Vergisi)

Yaşam kaybı durumunda yasal kesintiler dışında şirketimizce herhangi bir kesinti yapılmaz. 

 

Burada Paylaş
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email